Green Day's American Idiot

Green Day, Billie Joe Armstrong, Michael Mayer

DIVADLO J. K. TYLA, Plzeň, CZE
Režie
Steve Josephson

REŽIE A CHOREOGRAFIE: Steve Josephson
HUDBA: Green Day
TEXTY PÍSNÍ: Billie Joe Armstrong
LIBRETO: Billie Joe Armstrong, Michael Mayer
PŘEKLAD TITULKŮ: Pavel Bár
HUDEBNÍ NASTUDOVÁNÍ: Dalibor Bárta
DRAMATURGIE: Pavel Bár
SCÉNA: Aleš Valášek
KOSTÝMY: Andrea Pavlovičová
PĚVECKÉ NASTUDOVÁNÍ: Sára Bukovská
ZVUK: Matouš Pilný
SVĚTLA: Antonín Pfleger

OBSAZENÍ:
JOHNNY Pavel Klimenda
TUNNY Lukáš Ondruš
WILL Adam Rezner
ST. JIMMY Jozef Hruškoci
WHATSERNAME Eva Staškovičová
HEATHER Charlotte Režná
EXTRAORDINARY GIRL Karolína Jägerová
COMPANY Tereza Koželuhová, Nikola Kubešová, Kateřina Herčíková, Martin Holec, Dušan Kraus, Pavel Režný, Jakub Gabriel Rajnoch

Premiéra 15. února 2020.

Uváděno v licenci Music Theatre International Europe. Upozorňujeme diváky, že v inscenaci se používají stroboskopické efekty a tabákové výrobky. Vzhledem k charakteru inscenace může být intenzita hluku vyšší než při běžných představeních.

Divadlo tvoří čtyři umělecké soubory, které v průběhu sezony nabízejí více než čtyři desítky divadelních titulů všech žánrů. Tituly tvořící páteř repertoáru světových divadelních scén jsou střídány původními novinkami a českými premiérami her zahraničních autorů. Divadlo J. K. Tyla každou sezonu pokračuje také v uvádění operních, symfonických, operetních i muzikálových koncertů a dále rozvíjí tradici nedělních koncertních matiné. Divadlo široce přesahuje svůj lokální a regionální význam, neboť je nejen pořadatelem Mezinárodního festivalu DIVADLO, ale také členem a sídlem Asociace profesionálních divadel České republiky. V čele divadla stojí od roku 1995 Jan Burian, který zastává rovněž post ředitele festivalu DIVADLO.