Sladký domov na kolečkách

Adrian Schvarzstein, Pál Kalman

STUDIUM ACTORIS & ADRIAN SCHVARZSTEIN, ESP
Režie
Soubor & J. Stensnes, J. Širvytė-Rukštelė

NÁMĚT
Pál Kalman

SCÉNÁŘ
Adrian Schvarzstein

KOSTÝMY A REKVIZITY
Lill Roos & soubor

SCÉNOGRAFIE
soubor

HARDWARE A SOFTWARE
NXtech s pomocí studentů střední školy Sciencelinja Greåker

PRODUKCE
Studium Actoris & A. Schvarzstein

OBSAZENÍ
MANŽELKA - Adrian Schvarzstein
MANŽEL - Paolo Martini

Foto
Karsten Piper, Joanna Rafalska

SLADKÝ DOMOV NA KOLEČKÁCH Komická pouliční show pro publikum každého věku. Podle námětu maďarského režiséra Pála Kalmana (Karzat Theatre) k ní scénář napsal herec Adrian Schvarzstein. Absurdní, komické a groteskní situace střídají v inscenaci jedna druhou jako perly navlékané na nit. V „tête-à-tête“ vztahu manželské dvojice se objeví „ten třetí“ – karavan, kterému manželé s láskou říkají „Stará Betsy“. Stísněný životní prostor karavanu neustále narušuje harmonii "starého světa" tvořeného "starými věcmi", v němž manželé dosud žili.

ADRIAN SCHVARZSTEIN Španělský herec, narozený v Argentině, komik, klaun, cirkusový a divadelní režisér, režisér pouličního divadla a výtvarník. Od roku 1989 pracoval v řadě evropských cirkusů a souborů pouličního divadla, spolupracoval na operních, činoherních i televizních inscenacích. Jako režisér projektu pouličního divadla Kamčatka získal v roce 2008 Cenu MiramirO, v roce 2010 Cenu Ernst na festivalu pouličního divadla v Brémách a Cenu Zirkólika jako nejlepší cirkusový režisér. Po dvacet let nepřestávala jeho představení pouličního divadla jako GREENMAN, Postel a DANS přitahovat davy nadšených diváků a sbírat ocenění na mezinárodních festivalech po celém světě. Nejspíš je to díky skutečnosti, že v nich mají vždy hlavní roli diváci. Jeho inscenace Cestující v čase hostovala na festivalu Divadlo v roce 2018.

STUDIO ACTORIS (SA) bylo založeno v roce 1989 v Bodø a od roku 1997 sídlí ve Fredrikstadu. Hlavní zaměření a tradice souboru je založena na mezinárodní spolupráci a výměně zkušeností přesahujících hranice států a žánrů. SA je laboratoří pro rozvoj hereckého fyzického projevu. „Herec je pro nás lidská bytost se zvláštními nástroji a vlastnostmi; ty z něj činí tlumočníka mezi vesmírem a lidstvem. Díky své transparentnosti může být herec chápán také jako okno, kterým může divák vidět svět a tajemství vesmíru, a to zcela novým způsobem.“