Vina?

Daniel Majling

DEJVICKÉ DIVADLO, Praha, CZE
Režie
Ivan Trojan

REŽIE: Ivan Trojan
DRAMATURGIE: Eva Suková
SCÉNA: Pavol Andraško
KOSTÝMY: Katarína Hollá
HUDBA: Matěj Kroupa, Adam Morkus
HUDEBNÍ SPOLUPRÁCE: Matěj Kroupa, Jakub Žídek
POHYBOVÁ SPOLUPRÁCE: Marek Zelinka
TEXT PÍSNĚ TAK UŽ DNES: J. H. Krchovský

OBSAZENÍ:
DAVID Václav Neužil
ESTER Martha Issová
LINDA Lenka Krobotová
PETRA Pavel Šimčík
SAŠA Simona Babčáková
JINDŘICH Tomáš Jeřábek
EDA Lukáš Příkazký
INSPICIENTKA Eva Suková ml.
KOSTYMÉRKA Denisa Smutná / Klára Šlahorová
KYTARISTA Adam Morkus
ŘEDITELKA DIVADLA Eva Suková
DIVADELNÍ TECHNICI Marek Zelinka,, Lukáš Broul, Michal Berka, Radek Patzel, Miroslav Perg
VOKÁLY V HUDBĚ MATĚJE KROUPY Šárka Hälbigová

Upozorňujeme diváky, že vzhledem k režijní koncepci inscenace se během představení na jevišti kouří.

Premiéra 14. září 2021.

Jedna z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších českých divadelních scén byla založena v roce 1992. Po odchodu původního souboru s uměleckým šéfem Janem Bornou je od roku 1997 až dosud uměleckým šéfem režisér Miroslav Krobot.

Výraznou součást dramaturgie Dejvického divadla tvoří současná dramatika, jak zahraniční (Joe Penhall:Krajina se zbraní, Denis Kelly:Debrisa další), tak domácí. Divadlo iniciuje vznik původních českých textů (Petr Zelenka:Příběhy obyčejného šílenství, Teremin,Miroslav Krobot:Sirup, kft/sendviče reality®,Viliam Klimáček:Dračí doupěa další) a klade důraz také na autorskou spolupráci s umělci názorově i generačně spřízněnými (Jiří Havelka:Černá díra, Petra Tejnorová:Modrovous/suovordoMa další). Zároveň však v repertoáru DD mají své pevné místo adaptace děl světové literární tvorby (Oblomovpodle I. A. Gončarova,Bratři KaramazovineboIdiotpodle F. M. Dostojevského, Love Storypodle I. B. Singera,Spříznění volboupodle J. W. Goetha a další) a klasické hry (ShakespearůvHamletaVečer tříkrálový, GogolůvRevizor, ČechovovyTři sestrya další).

Dejvické divadlo se pravidelně objevuje na předních místech při udělování nejprestižnějších divadelních ocenění. Letošní ceny Alfréda Radoka získalo v kategorii inscenace roku (Muž bez minulosti), herecký výkon (David Novotný v Muži bez minulosti) a zároveň již počtvrté získalo titul divadlo roku.