Atlas - otevřené úřední hodiny

Ondřej Holba, Florent Golfier, Laura Brechmann

TYHLE & FLORENT GOLFIER, FRA

AUTOR, PERFORMER
Florent Golfier

SPOLUAUTOŘI A DRAMATURGOVÉ
Laura Brechmann, Ondřej Holba

PRODUKCE
tYhle, Ludmila Šindlerová

PARTNEŘI PROJEKTU
Studio ALTA, Rezi.dance Komařice, Moving Station, Terén

PODĚKOVÁNÍ
Lukáš Karásek, Jana Vaverková; členové organizace Místní místním Filip, Eva, Jirka

Představení se uskuteční v ulicích Plzně od 15. do 17. září 2022 jako několikadenní klaunsko-aktivistický zásah do veřejného prostoru složený z otevřených úředních hodin, procházek v malých skupinách a závěrečného performativního rituálu.

Na procházku je potřeba se kvůli omezené kapacitě registrovat.

Otevřené úřední hodiny – 15. a 16. září mezi 14. a 16. hodinou na trolejbusové zastávce U Práce. Během otevřených úředních hodin přijímá Atlas kolemjdoucí návštěvníky ve své improvizované kanceláři u koše a vyzývá je k dialogu, hře nebo kreslení na ekologická a sociální témata.

Vedené procházky – 15. a 16. září od 17.30 hodin + 17. září od 11.00 hodin. Začátek procházky na trolejbusové zastávce U Práce a potrvá přibližně 90 minut. Procházku je nutné rezervovat na e-mailu: [email protected]. Kapacita skupiny je omezena na 10 osob.

Závěrečný performativní rituál – proběhne 17. září v 17.00 hodin u sochy Josefa Kajetána Tyla u Velkého divadla a potrvá 45 minut.

Rezervace na závěrečný rituál, který je bez vstupného, není nutná.

ATLAS je subverzivní chameleon. Je to multipolární klaun s tisíci nosy. Atlas má obrovskou potřebu komunikace a kontaktu s dalšími lidmi, s nimiž hledá příležitosti k nekontrolovanému dialogu. Atlas je jen Atlas, je to ztracený mýtus, který hledá náhradu. Je to loudavý klaun hledající smysl v přehlceném světě.

Rod: Homo deus

Pohlaví: *

Výška: 178 cm

Váha: circa 63 kg

Genealogie: vnuk Gaii (země) a Ourana (nebe) a pravnuk chaosu

Životní prostředí: žije v blízkosti odpadkových košů nebo stromů

Vědecký název: klaunos aktivistum

FLORENT GOLFIER Francouzský performer a transformer se narodil v Nancy ve Francii, kde studoval nejdříve činohru a pak se dostal do Ateliéru klaunské, scénické a filmové tvorby na JAMU v Brně, kde se začal věnovat fyzickému divadlu a modernímu tanci. Kromě sólového autorského představení Umbilicus (2014) spolupracuje od roku 2013 s Lukášem Karáskem. Spolu dávají vzniku inscenacím Tešlon a Frkl, Les Fantômes a Pierer, která jsou uváděna nejen na českých scénách, ale i v zahraničí. Dále se jako interpret objevuje v inscenacích, jako jsou Pisum Sativum (Karine Ponties, 2012), Anatomie těla v tanci (Carlo Locatelli 2014), Mimo provoz (Vít Nezval, 2015), „12“ (Kitt Johnson, 2015) a v rámci spolku tYhle v inscenaci Un (Marie Gourdain, 2016).

TYHLE je česko-francouzský kolektiv umělců generace Y tvořících převážně v České republice, tYhle je platforma pro vyjádření se prostřednictvím performativního umění, tance, fyzického divadla a vizuálního umění. tYhle jsou v základním složení čtyři umělci, kteří sdílejí podobný pohled na současné umění: je nezbytné experimentovat a bořit hranice. Kolektiv byl založen v roce 2015 v Brně herci a tanečníky Lukášem Karáskem a Florentem Golfierem, kteří se seznámili během studia. Následně se připojila světelná designérka Zuzana Režná a scénografka/choreografka Marie Gourdain. Název tYhle je inspirován generací Y. Písmeno Y pro nás svojí grafickou podobou vyjadřuje průnik různých linií, směrů, inspirací a tento průnik je pro nás prostorem, v němž se potkáváme a tvoříme.