Instalaci lze navštívit od 16. do 19. září. Cyklus každých 5 min.
RADIOMATON Vytvořte si zdarma svou vlastní pravdu! Usaďte se pohodlně do kabiny RADIOMATONu, zaposlouchejte se do živého rozhlasového vysílání, opakujte nahlas slova, napodobujte gesta odehrávající se na obrazovce. Nechte RADIOMATON mísit pohyby a slova do kaleidoskopu, ve kterém se všechny významy prolínají.
Smyslový a imerzivní zážitek RADIOMATON zpochybňuje konstrukci pravdy, otevírá témata mediální kontaminace, fake news a role těla ve vnímání informací.
AUTOMATICKÝ – OKAMŽITÝ – TECHNICOLOR = ZA POUHÝCH 5 MINUT
MARIE BÉLAND absolvovala v roce 2003 bakalářský obor současná taneční tvorba. Poté založila svou společnost MARIBÉ-SORS DE CE CORPS, která podporuje její choreografickou tvorbu. Současně jako tvůrkyně, vedoucí projektu a spolupracovnice zahájila svou dráhu výzkumem osobitého gestického podpisu. Tento přístup rychle vystřídala tvorba experimentálních a performativních děl se záměrem zpochybnit fabulaci představení, běžné reflexe v taneční tvorbě a jevištní artefakty. Na úsvitu roku 2010 otevřela novou kapitolu své tvorby tím, že věnovala velkou pozornost choreografii vytvářené našimi těly v procesu mluvení, což je stav, který popisuje jako „body-speak“. Její praxe ji přivedla ke spolupráci s některými předními montrealskými umělci, jako jsou Anne Thériault, Marilyne St-Sauveur, Simon-Xavier Lefebvre, Rachel Harris, Peter Trosztmer, Andrew Turner a další. Spolupracovala také na divadelních, hudebních a multidisciplinárních produkcích.
SIMON LAROCHE Umělec, učitel a interakční designér Simon Laroche vytváří instalace, audio a video performance, robotická a tělesná umělecká díla. Vkládá do nich kritický pohled na hybridizaci a vývoj různých biologických, umělých a sociálních systémů. Je spoluzakladatelem uměleckého kolektivu Projet EVA a vytváří kritická, experimentální a transgresivní umělecká díla, která se zaměřují na problematiku vztahů mezi jednotlivci, počítačovými systémy a jejich fyzickými extenzemi. Simon Laroche vyučuje elektronické umění na Concordia University v Montrealu a spolupracuje na divadelních, módních, tanečních a filmových produkcích. Jeho instalace, performance a kolaborativní práce byly prezentovány v Asii, Evropě, Jižní a Severní Americe a na Blízkém východě.
KATHY CASEY Umělecká ředitelka Montréal Danse, která od roku 1996 pracuje jako dramaturgyně s choreografy, kteří přehodnocují, redefinují a přetvářejí to, co je tanec. Prostřednictvím procesu hlubokého zpochybňování představení a těla podporuje odvážné nápady a objevuje způsoby, jak je vyjádřit a dát jim formu. Organizuje také každoroční choreografický výzkumný workshop, vede výzkumné laboratoře a spoluorganizuje taneční a mezioborové dramaturgické workshopy. Kromě svých povinností v Montréal Danse pracuje Kathy Casey jako umělecká poradkyně pro několik nezávislých choreografů v Montrealu.